FISH TALES IS B CORP – Q+A MET IMPACTMANAGER IRENE KRANENDONK

Yes, B Corp! Wat is B Corp eigenlijk?

“B Corp staat voor ‘benefit for all’. B Corp certificering beoordeeld bedrijven op de impact die ze hebben op hun directe omgeving zoals personeel en afvalbeleid maar ook de milieu-impact van de ketens. Er wordt dus gekeken naar alle onderdelen van een bedrijf, en dat is uniek aan B Corp! Als je B Corp gecertificeerd bent betekent dit dat je als bedrijf hebt laten zien dat je niet alleen financiële waarden belangrijk vindt, maar ook geeft om mens en milieu en missie gedreven te werk gaat.”

Wat betekent B Corp voor Fish Tales?

“B Corp is voor ons een bevestiging van onze missiegedreven werkwijze. Het is fijn dat we dit via B Corp hebben kunnen toetsen en inzicht hebben in onderdelen waar we nog meer impact kunnen maken. Fish Tales staat al bekend als koploper in het visschap, dat we nu ook B Corp gecertificeerd laat weer eens zien hoe uniek onze aanpak is! We hopen dat meer vismerken zich binnenkort kunnen aansluiten bij de B Corp community.”

Wat is er uniek aan de aanpak van Fish Tales?

“Bij Fish Tales werken we anders dan reguliere vismerken. Alles wat we doen staat in het teken van onze missie: van de lekkerste vis kunnen blijven genieten, nu en in de toekomst. Dat is door overbevissing, bijvangst en slechte arbeidsomstandigheden aan boord niet vanzelfsprekend! Wij vinden dat het anders moét, en we laten zien dat het anders kán! Duurzame visserijen en de visserijgemeenschappen staan bij ons voorop. We gaan directe en lange termijn samenwerkingen aan met visserijen die we zorgvuldig uitkiezen. Visserijen die hun vis uit gezonde visbestanden vissen en met minimale impact op het ecosysteem. Alles is bij ons 100% MSC gecertificeerd, onze Kvaroy zalm is ASC gecertificeerd. Ook stellen we extra eisen aan de vangstmethode, die met de minste impact op het ecosysteem! Doordat we directe samenwerkingen aan gaan met visserijen weten wij altijd precies waar de vis vandaan komt en hoe het eraan toe gaat in de fabriek en aan boord. Met onze stichting, de Fish Tales Foundation, zetten we projecten op om visserijen verder te verduurzamen of nieuwe innovaties te onderzoeken. Dit alles is uniek, in Nederland en erbuiten! En niet geheel onbelangrijk, onze producten zijn van de hoogste kwaliteit en ontzettend lekker en gezond!”

Hoe word je op B Corp gescoord?

“Het is een soort systeem met verschillende impactgebieden. Deze gebieden gaan over je personeel, milieu impact van je producten, omgang met klanten, impact van je keten op mensen en het beheer en management van je organisatie. Al deze gebieden bevatten een uitgebreide vragenlijst waarin je bewijs moet aanleveren van de werkwijze die je hanteert. Uit deze antwoorden komt een soort gezamenlijke score, als je meer dan de minimale score behaalt ben je gecertificeerd. Je kan deze beoordeling elk jaar updaten, en zo je voortgang bijhouden en rapporteren. Want verbetering kan altijd!”

Wat zijn onze plannen voor in de toekomst?

“Met alle vette plannen die we hebben met Fish Tales voor de komende jaren zullen we ook groeien in de score van onze B Corp beoordeling. Onze plannen sluiten namelijk mooi aan bij de gebieden waarop B Corp scoort! Zo zijn we druk bezig met het opzetten van een aantal projecten binnen onze stichting, de Fish Tales Foundation. Bijvoorbeeld om het welzijn van tonijn te verbeteren nadat deze gevangen zijn, zoeken naar alternatieven voor levend aas om tonijn te vangen en doen we onderzoek naar het inkomen van de vissers. Ook hebben we sinds 2023 een meting van onze Carbon Footprint gedaan en zijn we bezig met een reductiestrategie. Deze onderdelen worden allemaal meegenomen in een volgende ronde voor B Corp. Zo groeien we naar nog meer impact!”