
Horsmakreel met hoisin, knoflook en gember
De ene makreel is de andere niet en er is nogal eens verwarring over de benamingen van de verschillende soorten. Om het nog ingewikkelder te maken kan een bepaalde vissoort in de volksmond hetzelfde klinken, maar stammen ze toch af van verschillende families. Horsmakreel is er zo een. Zo kennen we de Atlantische variant met vlijmscherpe vinnen. Naast deze vooral in de Japanse keuken geliefde vissoort, kennen we ook de Pacifische horsmakreel, beter bekend als het toch iets lekkerder bekkende Jack mackerel. Ingewikkeld? Tja, maar wel weer makkelijk is dat alles wat makreel heet ontzettend goed smaakt, en ideaal is voor een snelle bereiding op de BBQ.
Voor het glazuur meng je de hoisin met de koolzaadolie, sojasaus en rijstazijn. Meng er nu de knoflook, rode peper en gemberwortel door. Zet apart.
Verwarm een halve centimeter olie in een kleine skillet op het indirecte gedeelte van de BBQ en breng de olie naar een temperatuur van 180 graden C. Bak hierin de gember en knoflook in 1-2 minuten krokant. Haal de gefrituurde stukken gember en knoflook met een draadspaan uit de olie en laat daarna direct uitlekken op keukenpapier. Zet apart.
Rasp de limoen, en bewaar dit. Halveer nu de limoen en gril deze met het vruchtvlees op de directe zone van de BBQ voor 3-4 minuten totdat deze een mooie kleur heeft gekregen en iets is gerkarameliseerd.
Strooi ondertussen zout op beide kanten van de visfilets. Smeer nu het visrooster en de visfilets aan beide kanten licht in met olie. Leg de visfilets aan beide kanten licht in met olie. Leg de visfilets op of in het rooster en gril eerst de velzijde 1-2 minuten op directe hitte. Verplaats de vis naar indirect hitte en grill nog 2-3 minuten door. Nu het vel mooi is geroosterd, draai je de vis om en gaar je de vis indirect nog ongeveer 2 minuten door terwijl je tegelijkertijd de huidzijde goed insmeert met het glazuur.
Druppel wat extra van het glazuur over de vis, strooi de gember en knoflook over de vis samen met limoenrasp, rode peper en koriander. Serveer met de limoenhelften en extra glazuur apart.

